بهینه سازی دیتابیس وردپرس با پاک کردن کامنت های اضافی

توسعه وردپرس

ممکن است شما به هر دلیلی مجبور شده باشید بعضی پست های سایت خود را حذف نمایید. زمانی که شما یک پست را در وردپرس حذف می کنید، کامنت هایی که برای آن پست نوشته شده است حذف نمی شود.

لذا در دیتابیس شما وجود داشته و مقداری حجم اشغال می کند. این مسئله زمانی مهم می شود که پست های زیادی را حذف کرده باشیم و یا پست های حذف شده دارای کامنت های بسیار زیادی باشند.

برای حذف این کامنت های اضافی از دیتابیس، ابتدا وارد هاست خود شده و وارد phpmyadmin شوید. دیتابیس سایت فعلی و سپس جدول wp-comments را انتخاب نمایید. (فرض شده است که پیشوند جدول های شما _wp می باشد. در غیر اینصورت جایگزین نمایید.)

اگر به این جدول خوب دقت کنید، یک ستون با نام comment_approved وجود دارد. این ستون مشخص می کند که وضعیت فعلی کامنت مورد نظر شما چه می باشد. اگر مقدار یک کامنت (یک ردیف) در این ستون برابر post-trashed باشد، بدین معناست که پست این کامنت حذف شده است و می توانیم به راحتی این کامنت را از جدول حذف نماییم.

برای حذف این کامنت ها از این جدول به صورت کامل و با سرعت بالا، کافیست تب SQL را از بالا انتخاب کرده و دستور sql پایین را وارد نماییم و سپس دکمه go را بزنیم

DELETE FROM 'wp_comments' WHERE comment_approved='post-trashed'

بدین ترتیب تمامی ردیف هایی که پست های آن ها حذف شده است از این جدول حذف شده و باعث بهینه سازی بیشتر دیتابیس سایت خود شده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *